VIII BALTIJAS BIODANZA FESTIVĀLS 21. - 23. 04. 2023, Rīgā

VIII BALTIJAS BIODANZA FESTIVĀLS

Miers mūsu sirdīs un mūsu pasaulē

Biodanza metodes potenciāli transformācijas laikos

2023. gada 21. – 23. aprīlī

Rīgā


Dzīvojot intensīvu pārmaiņu, haosa un informācijas pārbagātības laikā, mums ir iespēja mācīties veidot eksistenciālu saskaņotību iekšējā pasaulē caur savas sirds viedumu.

Biodanza ir aicinājums atmodināt savus iekšējos potenciālus caur deju un kustību, caur jūtīgumu un afektivitāti, caur patiesu klātbūtni un cilvēcisku vienotību, lai veidotu saikni ar kosmiskajiem spēkiem – MĪLESTĪBU un MIERU!

!! Lūdzu noskaties arī video - spied uz linka zemāk: FAILI VID..

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Piektdien, 21.aprīlī:

16:00 – 16:15 Ievads - Baltijas Biodanza skolas izveidotāja un direktora Markusa Štuka (Marcus Stueck, Vācija) uzruna.

16:15 – 16:45 Prezentācija „Veidot saikni ar dzīvi! Esot te un tagad - psihoterapijā un biodanza nodarbībās. Ar mieru un mīlestību.“ - Antra Sloka Jakovļeva

16:45 – 17:15 Prezentācija „Fizioloģiskie aspekti mieram mūsos“ - Vineta Grīvza

Biodanza metodes viens no galvenajiem mērķiem ir atjaunot dabīgo ķermeņa pašregulācijas spēju un dabīgo potenciālu veicināšanu. Biodanza metodes autors Rolando Toro uzsvēra bioloģisko/fizioloģisko faktoru nozīmi mūsu labizjūtas veidošanā un ir teicis: “Ja manas šūnas jūtas labi, es jūtos labi.” Mūsu organisma fizioloģijā ir ietverts viss dabas viedums kopš dzīvības rašanās uz Zemes un ir svarīgi zināt un apzināties, ka mums piemīt spēja optimizēt mūsu organisma darbību un radīt vairāk miera sevī.

17:15 – 17:30 Pauze

17:30 – 18:00 Prezentācija „Psiholoģiskie aspekti mieram mūsos“ - Markus Štuks (Marcus Stueck)

Miera psiholoģiskie aspekti gan mūsos pašos, gan pasaulē ir sarežģīti un daudzpusīgi. Miers ir ne tikai konfliktu neesamība, bet arī labklājības, harmonijas un noturības stāvoklis indivīda, sabiedrības un globālā līmenī. Ir daži svarīgi miera psiholoģiskie aspekti. Tie ietver iekšējo mieru, emocionālo inteliģenci, konfliktu risināšanas prasmes, līdzjūtību un empātiju, kultūras jutīgumu un iekļautību, noturību un labklājību, kā arī izglītību un izpratni. Kultivējot šos miera psiholoģiskos aspektus sevī un veicinot tos mūsu mijiedarbībā ar citiem un mūsu kopienās, mēs varam veicināt mierīgāku pasauli. Šajā prezentācijā profesors M. Štuks sniedz ievadu savā biocentriskajā veselības teorijā, kas tika izstrādāta pēc dažādu krīžu pārdzīvošanas nesenā pagātnē un arī pašreizējā necilvēcīgajā karā Ukrainā. Šī teorija mēģina ņemt vērā tēmas sarežģītību un identificē darbības jomas, kas saista garīgumu, bioloģiju un psiholoģiju, kā arī citas perspektīvas, lai radītu apstākļus, kas ļauj rast mieru mūsu sirdī un līdz ar to arī mieru pasaulē.

18:00 – 19:00 Pauze

19:00 – 21:00 Atklāšanas vivencija "Dzīves krāsas".

ar Baltijas Biodanza skolas didaktiskajiem un procesu atbalstošajiem skolotājiem  - Markusu Štuku, Markusu Štuku Markusu Štuku Vinetu Grīvzu, Aneti Raikovu, Diānu Stūrmani, Kristiānu Kalniņu, Anitu Čapkovsku, Antru Sloku-Jakovļevu.

 

Sestdien, 22.aprīlī:

10:00 – 11:00 Prezentācija „Biodanza potenciāli“ par Baltijas Biodanza skolu un Latvijas Biodanza skolotāju asociāciju pagātnē, tagadnē un nākotnē. Markus Štuks, Vineta Grīvza, Anete Raikova, Diāna Stūrmane iepazīstina ar Baltijas Biodanza skolas aktivitātēm Baltijas valstīs un iezīmē nākotnes vīzijas.

Pauze

11:15 – 13:00 Vivencija „Saikne ar dzīvi un mieru sevī“ ar Antru Sloku-Jakovļevu

Biodanza ir kā mākslinieka ota uz lielās pasaules gleznas, ko saucam par dzīvi. Tā mūs iekustina un savieno ar dzīves kustību visās tās netveramajās krāsu gammās, un iemāca gleznot savu dzīvi pašiem. Uzticoties dejai, biodanza dod mums iespējas atklāt dziļāk mūsu iekšējo pasauli un ieraudzīt plašāk pasauli ārpus mums. Esot klāt dzīvei te un tagad, varam iegūt vairāk iekšēja miera un atvērties mīlestībai.

Pusdienu pauze

15:00 – 17:00 Vivencija „Mīlestības Saknes un Spārni“ ar Kristiānu Kalniņu

Cilvēka dzīve bieži tiek salīdzināta ar koku – jo spēcīgāka sakņu sistēma, jo kuplāka zaru rota, jo bagātīgāki ziedi un augļi. Biodanza metodes autors Rolando Toro teicis: “Tā Gaisma, kas ir ikvienā cilvēkā, ļauj mums ieraudzīt vienam otru, satikties, mīlēt un justies mīlētiem”. Savu dzīvību un sakņu izjūtu saņemam no savas dzimtas, tāpat kā savus spārnus, kas dod iespēju doties dzīvē un piepildīt savus sapņu mērķus. Taču ne vienmēr protam un spējam savu dzīvesspēku izmantot sev labākajā veidā. Just savas saknes un lietot savus spārnus mums ir jāmācās pašiem. Biodanza ir kā drošs mātes klēpis, kur atjaunot “māju sajūtu”, kas mīt katrā cilvēkā. Biodanza ir atgādinājums par dzīvības svētumu, par dabisko jūtīgumu un saikni ar citiem un pasauli, kas ierakstīts mūsu šūnās. Atverot sirdi, atveram savu dabisko vajadzību dalīties priekā, pateicībā un mīlestībā. Mainot savu iekšējo pasauli, mainās arī pasaule ap mums.

Pauze

18:00 – 20:00  Vivencija „Barot mūsu sirdis un saiknes“ ar festivāla īpašo viesi Mariju Kanizalesu Heresu (Maria Cañizalez Jerez, Venecuēla/Lielbritānija) un Baltijas Biodanza skolas direktoru Markusu Štuku (Marcus Stueck, Vācija)

Lai barotu mūsu sirdis un attiecības, ir vajadzīgas apzinātas pūles un emocionāla prakse. Tas ietver empātijas izkopšanu, pateicības izteikšanu, autentiskas komunikācijas praktizēšanu, kvalitatīva laika pavadīšanu, piedošanas praktizēšanu, laipnības izrādīšanu un rūpes par savu un citu labklājību. Viens no veidiem, kā to praktizēt, ir Biodanza. Izvirzot prioritāti šai metodei, mēs varam veicināt dziļākas attiecības, radīt pilnvērtīgākas attiecības un izkopt uz sirdi vērstu pieeju dzīvei. Šajā vivencijā divi pieredzējuši skolotāji vadīs jūs šajā procesā un stimulēs ceļu uz mieru mūsu sirdīs un līdz ar to arī mieru mūsu pasaulē.

20:00 ~ Sertifikātu izsniegšanas ceremonija un svētku ballīte “Pilna pasaule krāsu, prieka un talantu!”

 

Svētdien, 23.aprīlī

10:00 – 11:30 Prezentācija un grupu diskusija par tēmu “Miers mūsu sirdīs un miers mūsu pasaulē. Dažādie aspekti”.

Pauze

11:45 – 13:30 Svētdienas rīta vivencija „Pieskaršanās māksla – ievads saskarsmes pasaulē ar sevi, ar citiem un dabu.“ ar festivāla īpašo viesi Mariju Kanizalesu Heresu (Maria Cañizalez Jerez, Venecuēla/Lielbritānija)

Pieskaršanās māksla ir veids kā mēs komunicējam un dalāmies emocijās, empātijas un afektivitātes veids pret sevi, citiem un pret dabu. To uzskata par svarīgu starppersonu attiecību sastāvdaļu daudzās kultūrās un sabiedrībās. Pieskaršanās var izpausties dažādos veidos, ieskaitot apskāvienus, kopīgu deju, maigu kontaktu un daudz ko citu. Šīs prasmes var apgūt ar Biodanza metodi.  Šī Biodanza vivencija būs ievads iesācējiem pieskāriena mākslā. Pieskārienam ir daudz priekšrocību. Tas var mazināt stresu, veicināt fizisko relaksāciju, stiprināt saikni un uzticēšanos starp cilvēkiem un uzlabot vispārējo labsajūtu. Pieskārienus var izmantot arī, lai izteiktu pozitīvas jūtas, mīlestību un rūpes vai sniegtu mierinājumu un atbalstu grūtos brīžos. Tas ir veids, kā atrast mieru mūsu sirdīs un pasaulē.

Pauze

14:00 – 15:30 Atvadu vivencija ar Marcus Stueck un Vinetu Grīvzu, Aneti Raikovu, Diānu Stūrmani, Kristiānu Kalniņu, Anitu Čapkovsku, Antru Sloku-Jakovļevu.

 

Plašāku informāciju festivālu un biodanzu var skatīt arī www.biodanza.lv.

Festivāla organizatori – Baltijas Biodanza skola un Latvijas Biodanza skolotāju asociācija.

Reģistrācijainfo@biodanza.lv vai mob.tālr.20130000

 

Par VADĪTĀJIEM

Markus Štuks - Prof.Dr.habil. Marcus Stueck ir psiholoģijas profesors Leipcijas universitātē un viens no pasaules vadošajiem pētniekiem zinātniski pamatotajā biocentriskās psiholoģiskās veselības pārvaldības jomā. Viņš ir Starptautiskās Biocentriskās pētniecības akadēmijas Leipcigā dibinātājs. Kopā ar kolēģiem no piecām universitātēm viņš izveidoja pētījumu un bija galvenais tēmu redaktors tēmai “Biocentriskā veselības attīstība un COVID19”, kas publicēts augsti novērtētajā psiholoģijas zinātnes žurnālā “Frontiers in Psychology”. Par zinātnisko doktora darbu par Biodanza metodi kopā ar Leipcigas universitātes pasniedzējiem viņš 2005. gadā saņēma Vācijas zinātnisko balvu “Caseaneum” Donauvortā/Minhenē. M.Štuks ir pasaulē pazīstams un iemīļots skolotājs. Viņš ir Baltijas Biodanza skolas izveidotājs (2010. gada janvārī, Rīgā) un direktors. Baltijas Biodanza skolā šobrīd mācās jau ceturtā jauno skolotāju paaudze.

Marija Kanizales Heres (Maria Canizales-Jerez) - šogada festivāla īpašā viesskolotāja. Marijas dzimtene ir Venecuēla, viņa daudzus gadus dzīvo un strādā Anglijā, Mančestrā. Ieguvusi bakalaura grādu mūsdienu valodās Mančestras Universitātē un vidējās izglītības pedagoga sertifikātu. Didaktiskā Biodanza skolotāja un Anglijas ziemeļu festivāla organizatore. Specializējusies biocentriskajā izglītībā, Biodanza paplašinājumos "Identitāte" un "Četri elementi". Praktizē klīnikās un regulārās grupās, ar senioriem un ar bērniem un pusaudžiem. Marija tic Biodanza pozitīvajam spēkam kopš pirmās satikšanās reizes 2006.gadā un vēlas izplatīt Biodanza metodi kā ceļu uz labāku garīgo veselību un labsajūtu.

Vineta Grīvza - pirmās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Biodanza didaktiskā skolotāja. Maģistra grāds psiholoģijā. Pozitīvās psihoterapijas virziena terapeite. Maģistra grāds ekonomikā. Biodanza metodes ietvaros strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem. Biodanza nodarbības vada kopš 2012.gada. Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas valdes locekle. Pasniedzēja Baltijas Biodanza skolā.

Vineta: Pozitīvā psihoterapija un Biodanza metode ir praktiskas, uz darbību vērstas metodes cilvēka resursu aktivizēšanai un personības attīstībai. Biodanza metode man ir veids, kā iemīlēties dzīvē, pieņemt sevi un citus ar mīlestību un bez kritikas ienest prieka un mīlestības pilnas pārmaiņas dzīvē.

Anete Raikova - pirmās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Biodanza didaktiskā skolotāja. Maģistra grāds psiholoģijā. Pozitīvās psihoterapijas virziena terapeite. Biodanza metodes ietvaros strādā gan ar pieaugušajiem, ar bērniem. Biodanza darba pieredze ar pieaugušajiem un ar bērniem ar garīgās veselības traucējumiem klīniskajā vidē. Biodanza nodarbības vada kopš 2012.gada. Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas valdes locekle. Pasniedzēja Baltijas Biodanza skolā.

Anete: Biodanza man ir veids, kā pazaudēt sevi un atrast sevi vienlaicīgi. Pazaudēt – saspringumu, dzīves smagumu, konceptus par sevi un citiem, prāta uzliktos ierobežojumus, ieradumus, izolētību. Un atrast - sevi, savu ritmu, autentisko izpausmi, mirkļa intensitāti, brīvību būt, prieku un piepildījumu.

Diāna Stūrmane - pirmās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Biodanza didaktiskā skolotāja. Maģistra grāds jurisprudencē MBA (master business administration). Biodanza darba pieredze ar pieaugušajiem un ar bērniem ar garīgās veselības traucējumiem klīniskajā vidē. Biodanza nodarbības vada kopš 2012.gada. Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas valdes locekle. Pasniedzēja Baltijas Biodanza skolā.

Diāna: Katru dienu mēs izdejojam savu dzīvi, pat arī, ja mēs to neapzināmies. Biodanza ir dzīves poēzija, dzīves deja un kustība, kas veicina mūsu dzīves procesu. Biodanza ir ceļš, kā caur deju varam atbrīvoties no sev nevajadzīgi uzliktajiem ierobežojumiem un dzīves smaguma ritmiem, tā ir iespēja savienoties ar tām vibrācijām, kas palielina mūsos spēku, prieku, mieru un veselīgu harmoniju.

Kristiāna Kalniņa - pirmās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Maģistra grāds veselības aprūpē. Mākslas terapeits ar specializāciju "Deja un kustība". Profesionālais bakalaura grāds Māszinībās. Biodanza nodarbības vada kopš 2012.gada. Vada izglītojošas Biodanza meistarklases un seminārus pieaugušajiem, bērniem un ģimenēm. Latvijas Biodanza Skolotāju asociācijas valdes locekle. Baltijas Biodanza skolas procesu atbalstošais skolotājs. 

Kristiāna: Mans dzīves aicinājums vienmēr bijusi un joprojām ir medicīna tās plašākajā nozīmē. Manuprāt, biodanza ir visaptverošākais holistiskākais un dziedinošākais veids, jo apvieno un savstarpēji integrē gan fiziskās, gan psihoemocionālās, gan sociālās veselības aspektus. Mēs esam tas, ko mēs jūtam, redzam, domājam un darām, un esam veseli, ja visus šos aspektus spējam sevī harmoniski apvienot. Biodanza ir ļoti palīdzējusi man pašai un esmu laimīga ar savu pieredzi un zināšanām, dalīties ar ikvienu, kurš vēlas savā dzīvē justies piepildītāk, vieglāk un harmoniskāk!

Anita Čapkovska - pirmās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Maģistra grāds darba aizsardzībā. Profesionālā augstākā izglītība tirgzinībās, komercdarbībā un tiesību zinātnēs. Biodanza nodarbības Limbažos vada kopš 2012.gada. Vada izglītojošas Biodanza meistarklases un nodarbības. Baltijas Biodanza skolas procesu atbalstošais skolotājs.

Anita: Biodanza man nozīmē izdejot dzīvi, iepazīt sevi un citus caur mūsu būtību - sirdi, atklājot prieka un laimes sajūtu sevī, rodot piepildījumu un gandarījumu būt tam, kas esmu. Redzēt pasauli mirdzam visās varavīksnes krāsās! Biodeja dod man brīnišķīgu iespēju kādu gabaliņu krāsainās varavīksnes dāvāt arī citiem un skaistākais, ko varu darīt - parādīt kā dejot šo dzīves deju!

Antra Sloka - Jakovļeva - otrās Baltijas Biodanza skolas absolvente, sertificēta Biodanza skolotāja. Sociālo zinātņu maģistra grāds psiholoģijā. Praktiskā psihologa diploms. Eksistenciālā virziena un grupu psihoterapeite. Biodanza nodarbības pieaugušajiem vada kopš 2016.gada. Ikdienā konsultē pieaugušos individuāli, veido un vada praktiskus seminārus un terapijas grupas personības attīstībai, emocionālai veselībai un garīgai izaugsmei. Baltijas Biodanza skolas procesu atbalstošais skolotājs.

Antra: Esmu savā dzīves ceļā patstāvīgi un pastāvīgi pieredzot, mācoties mīlēt, būt klātesošai un apzinātai. Radu un veidoju vidi, kurā cilvēkam ir iespējas atklāt, patiesi satikties, dziļāk izzināt un pieņemt savu nezināmo, slēpto daļu, atklāt savu potenciālu un būt tam, kas ESI. Biodanza mani ir veicinājusi atklāt sevi un dzīvi no jauna, piepildīt to vairāk ar mīlestību un paplašināt savu profesionālo redzējumu un darbību.

 

Norises vieta: Deju studija “Padejosim!”, Brīvības gatve 401C, Rīga

Dalības maksa:

*pilna maksa (piektdiena - svētdiena) - 100 EUR

- tikai piektdiena - 30 EUR

- tikai sestdiena - 60 EUR

- tikai svētdiena - 50 EUR

Reģistrācijainfo@biodanza.lv / tel: +371 2013 0000


Organizē "Baltijas Biodanza skola" un "Latvijas Biodanza skolotāju asociācija"

 

 
BALTIC BIODANZA FESTIVAL VIII

Peace in our hearts and in our world

Potentials of Biodanza in times of Transformation

21.04.- 23.04 2023 in Riga

 
In days of changes, chaos and a lot of information, we have the opportunity to use the intelligence of our heart to develop a world of existential coherence in us. This is an invitation to awake our inner potential through the dance, togetherness, tenderness, presence and brotherhood to link / connect with cosmic power - LOVE and PEACE.


VENUE: Event Studio “Padejosim!”, Brivibas gatve 401C, Riga

Investment (pay at place).
Full price (Friday - Sunday) 100 EUR
Only Friday ticket - 30 EUR
Only Saturday ticket - 60 EUR
Only Sunday ticket - 50 EUR


BRIEF FESTIVAL PROGRAM: (included the Conference and a vivencia):
- Friday, 21 April from 4 pm
- Saturday, 22 April from 10 am – open end Party „The world full of Colours, Joy and Talents“
- Sunday, 23 April from 10 am ~ 3:30 pm


Contents:
- Presentations of the final works of the graduates of the Baltic Biodanza School
- Presentations/Lectures “Potential of Biodanza”
- Group Discussions “Different aspects of Peace in our heart and peace in our World”
- Vivencias and party „The world full of Colours, Joy and Talents“


Biodanza teachers: Marcus Stueck (Germany) and team of Biodanza teachers in Latvia.
Special guest: Maria Cañizalez Jerez (Venezuela, England).
Originally from Venezuela, but now Maria lives with her family in Manchester and enjoys yoga, hiking and languages.
Maria holds a BA (Hons) in Modern Languages from the University of Manchester and a PGCE in Secondary Education from Manchester Metropolitan University. She teaches Spanish to children, young people and adults and has been working as a nanny since 2018.
Maria is also a fully qualified Biodanza teacher and facilitates both weekly and monthly sessions in Manchester. She specialises in Biocentric Education, Biodanza for Older People, Biodanza for Children and Adolescents and also Identity and the four elements.
Maria has been a firm believer in the positive power of Biodanza since she first encountered it in 2006. She began running popular monthly sessions in Manchester in 2011, but now wants to spread the word more widely, by offering Biodanza to institutions and care settings as a pathway to better mental health and wellbeing.

Organiser: Baltic Biodanza School and “Association of Biodanza Teachers of Latvia”

Registrationinfo@biodanza.lv / +371 2013 0000

Venue: Event Studio “Padejosim!”, Brivibas gatve 401C, Riga 

 Faili


Atpakaļ