Aicinām uz festivālu "HELSUS" no 20. - 21. maijam, Jelgavā, Pasta salā!

Festivālā Helsus, kurš veltīts ķermenim, dvēselei un veselībai, Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas speciālisti piedāvās izzināt biodanza metodi gan no zinātniskā skatupunkta, gan praktiski. Lekcijas, sarunas un diskusijas notiks gan sestdien, gan svētdien. Iespēja praktiski pieredzēt biodanza nodarbību pieaugušajiem būs sestdien. Svētdien būs iespēja noskatīties filmu "Biodanza - Dzīves deja".

Pasākumi notiks Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī, uz Lielās skatuves un Fiziskās prakses laukumā.

Par BIODANZA nodarbībām BĒRNIEM kopā ar VECĀKIEM sestdien un svētdien, un informācija par lekcijām, kas saistības ar veselību, attiecībām u.c., skat.: veseligaizglitiba.lv/notikumi

 

Par visiem pasākumiem īsumā:

 - SESTDIEN, pl. 12.00, PRAKTISKA SARUNA: "Lūdzu, esi ar mani!":

Antra Sloka-Jakovļeva un Linda Rotberga

- SESTDIEN, pl.14.00 - uz Lielās skatuves LEKCIJA: “Biodanza - Laimes bioloģija”:

Alejandra Villegas (Argentīna, Spānija)

- SESTDIEN, pl.14.30-15.30 Fiziskās prakses laukumā - Atvērtā biodanza nodarbība “Dejot pretīm veselībai!”:

Anete Raikova un Diāna Stūrmane

- SESTDIEN, pl.16.00, LEKCIJA: “Biodanza metode zinātniskajos pētījumos”:

Anete Raikova

- SVĒTDIEN, pl.12.00, LEKCIJA - DISKUSIJA: "Izdejot stresu!" Biodanza metode kā veids stresa samazināšanai:

Iveta Grošsteina

- SVĒTDIEN, pl.14.00 FILMA - lekcija “Biodanza -dzīves deja” (Kas ir biodanza? Pozitīvā ietekme uz cilvēka psihisko un fizisko veselību utt.)

 

PLAŠĀK PAR VISIEM PASĀKUMIEM:

 

SESTDIEN, pl. 12.00 PRAKTISKA SARUNA: "Lūdzu, esi ar mani!" - Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī

Tikai tad, kad esam patiesi ieinteresēti otras personas klātbūtnē, mēs ļaujam mīlestībai būt.

Arvien vairāk ikdienā varam ievērot, kā tuvi vai savstarpēji labi pazīstami cilvēki satiekoties publiskās vietās, kā piemēram kafejnīcā gaidot pasūtījumu, savā starpā nesarunājas, bet mijiedarbojas ar savām mobilajām ierīcēm. Līdzīgas situācijas varam ievērot arī draugu un ģimenes lokā, kad cilvēki ir "it kā" kopā, bet to uzmanība ir virzīta uz attēliem mobilajās lietotnēs vai informāciju par citās vietās esošajiem notikumiem. Kā nepazaudēt patiesu tuvību un mīlestību?

Mēs aicinām jūs uz praktisku sarunu par attiecībām:

-      kur patiesā klātbūtnē pieaug mīlestības spēks,

-      kurās ir iespējams vairāk sadzirdēt, ieraudzīt un sajust ..

-      kad otra klātbūtnē, ir iespējams ieraudzīt sevi šo attiecību spogulī.

Dalīsimies pieredzē :

-      Kā biodanza metode veicina attiecībās kļūt drošākam, patiesākam un klāt esošākam!

-      Kā dejojot izjustais iekšējais pārdzīvojums attīsta drosmi dzīvot ar sirdi, visu ķermeni, un    paraudzīties uz dzīvi ar mīlestības acīm.

-      Kā pieņemt un cienīt citus, izjūtot katra cilvēka esamības dziļumus!

Sarunu vadīs: Antra Sloka-Jakovļeva un Linda Rotberga

 

SESTDIEN, pl.14.00 LEKCIJA: “Biodanza - Laimes bioloģija” - uz Lielās skatuves 

Biodanza (Biodeja) ir kā skaists kustību rituāls, kas maigi sekmē transformāciju. Tā uzlabo veselību, pateicoties īpaši izstrādātai metodikai ar kustībām, mūziku, sevis izpausmi, prieka emocijām, savstarpējo iedrošinājumu grupā, relaksējošiem un aktivizējošiem kustību, dejas, ritmu vingrinājumiem. To regulāri praktizējot, var uzlabot garīgo un fizisko veselību, iemācīties pieņemt savu ķermeni, uzlabot saskarsmi ar citiem un vairāk iemīlēt un novērtēt pašam sevi.

Nodarbību laikā, mūzikas un kustību rezultātā organismā pozitīvi mainās bioķīmiskie procesi. Notiek neiroloģiskā līdzsvara atjaunošanās organismā, stiprinās imūnsistēma. Biodeja palīdz līdzsvarot racionālo un intuitīvo prātu, integrēt domas, jūtas un darbību.

Lektore Dr.psych. Alejandra Villegas kopā prof.Marcus Stueck (Vācija) ir izveidojuši Leipcigas Biodanza skolu (Vācijā) un Baltijas Biodanza skolu Latvijā. Alejandra Villegas 1995.gadā sākusi biodanza studijas Buenosairesā pie Raula Terrena (Raul Terren) un turpinājusi tās Itālijā pie biodanza metodes radītāja Rolando Toro. 2006.gadā Leipcigas universitātē Alehandra aizstāvējusi pasaulē pirmo zinātnisko disertāciju par biodanza metodes psiholoģisko iedarbību. Alejandra un Markus ir pasaulē pazīstami biodanza metodes zinātnisko pētījumu aizsācēji un veltījuši savu profesionālo dzīvi, lai empīriski pētītu šīs metodes bioloģisko ietekmi uz cilvēku veselību un dzīves labizjūtu.

Ja ikdienā esi dzīvojis trauksmē, stresā un problēmās, caur biodanza nodarbībām ir iespēja atgriezties reiz zaudētajā labsajūtas un laimes stāvoklī, kas mums katram no dabas ir dots.

Lektore: Dr.psych. Alejandra Villegas (Argentīna, Spānija) Baltijas Biodanza skolas direktore

 

SESTDIEN, pl.14.30-15.30 ATVĒRTĀ BIODANZA NODARBĪBA “Dejo pretim veselībai!” - Fiziskās prakses laukumā

Caur kustību mūzikas pavadībā un mijiedarbojoties ar grupu, atbrīvosimies no spriedzes un steigas sajūtas, un savienosimies ar savu dabas doto potenciālu, lai ienestu savā dzīvē vairāk piepildījuma, prieka un harmonijas sajūtas.

Mums visiem piemīt potenciāls dzīvot laimīgu, piepildītu, veselīgu dzīvi, taču ikdienas steiga, ilgstoši uzkrāta spriedze, nepārstrādātas emocijas rada sadrumstalotību gan mūsu ķermeniskajā, gan mentālajā līmenī. Šī sadrumstalotība mūs attālina no dabas dotā dzīves spēka.

Nodarbības vadītājas: Anete Raikova (praktiskais psihologs (Mg.psych), Biodanza skolotāja) un Diāna Stūrmane (Biodanza skolotāja, apguvusi “Biodanza&masāža” metodika, stresa vadības treniņu vadītāja, cienošās komunikācijas treniņu vadītāja)

 

SESTDIEN, pl.16.00 LEKCIJA: “Biodanza metode zinātniskajos pētījumos”- Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī

Lektore: Anete Raikova (praktiskais psihologs (Mg.psych), Biodanza skolotāja)

 

SVĒTDIEN, pl.12.00 LEKCIJA - DISKUSIJA: "Izdejot stresu!", kurā Biodanza metode tiks apskatīta kā veids stresa samazināšanai - Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī

Lekcijā pārrunāsim jautājumus par:

- stresa iemesliem un attīstību;

- ķermeņa reakcijām stresa laikā;

- kā izvērtēt stresa situācijas;

- kā efektīvi mazināt stresu.

Lekciju - diskusiju vadīs: Iveta Grošsteina (psiholoģe, biodanza skolotāja)

Notiek Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī

 

SVĒTDIEN, pl.14.00 FILMA - lekcija “Biodanza -dzīves deja” (Kas ir biodanza? Pozitīvā ietekme uz cilvēka psihisko un fizisko veselību utt.) - Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas teltī

 

Par BIODANZA nodarbībām BĒRNIEM kopā ar VECĀKIEM sestdien un svētdien, un informācija par lekcijām, kas saistības ar veselību, attiecībām u.c., skat.: veseligaizglitiba.lv/notikumi

 

 

 

Atpakaļ